Borealis Healthcare Terviseblogi

Kuidas massaažitool aitab tõsta töötajate tööviljakust?

Tänapäeva kiire elurütmi juures muutub tervis nõrgaks ning oleme haigustele ja stressile vastuvõtlikumad. Kvaliteetne massaaž on suurepäraseks profülaktikaks. Seanss massaažitoolis on lihtne võimalus, et tõsta oma töötajate tööviljakust.


Töötaja stress on suurim tegur, mis vähendab ettevõtte tootlikkust. Hoolitsedes töötajate eest, tõuseb nende motiveeritus. Massaaž aitab puhkehetkedel maksimaalselt lõõgastuda, mis vähendab stressi ja ergutab vereringet. Keskmine tööpäev kestab tavaliselt 8-12 tundi, millest inimene on võimeline tegema aktiivset ajutööd kuni 6 tundi päevas. Paranenud vereringe toniseerib ajutegevust, mis tähendab rohkem produktiivsemaid töötajaid.

Massaažitooli ühe seansi käigus töötatakse läbi rohkem kui 12 lihasgruppi ja punkti. Seansi käigus masseeritakse nii kaela, selga, tuharaid, reisi kui ka sääri. Töötajate haigestumised on üks madala tööviljakuse põhjustest. Lisaks soodustab istuv tööviis pea- ja seljavalusid, mis tulenevad sundasendi põhjustatud lihaspingetest. Istuv töö nõrgestab ka immuunsüsteemi ja soodustab haigestumist. Massaaž aitab toniseerida lihaseid ja ennetada haigestumisi.

Uuringud on näidanud, et on kolm peamist põhjust, miks massaaž on meie tervisele äärmiselt kasulik:

  • Massaaž aitab parandada vereringet – lihaste manipuleerimine parandab vere liikumist kehas. Suurenenud vereringe aitab kasulikel toitainetel paremini imbuda lihastesse ja kudedesse. Kiirenenud lümfiringe viib aga neist aladest välja mürgid. Nende kahe mõju koostoimes taaselustub masseeritav ala.
  • Massaažiteraapia vähendab pingeid lihastes ja parandab painduvust – probleemsete alade venitamine ja sõtkumine aitab lõdvestada kangeid ja venitatud lihaseid.
  • Massaažiteraapia suurendab endorfiinide taset – kõige kasulikum aspekt massaaži juures. Endorfiinid on nii-öelda “hea tuju kemikaalid”, mis liiguvad läbi keha pärast füüsilist aktiivsust. Nende taseme suurendamine toob meeldivaid tulemusi. Suurenenud endorfiinitase on seotud kiirema taastumisega, vähenenud valude ning vähenenud stressi ja muredega. Pole siis ime, et me end massaaži järel lihtsalt suurepäraselt tunneme.

Massaažist saadavad kasud töötavad nii füüsiliselt kui ka psühholoogiliselt. Massaažitoole on läbi aegade täiustatud ja edasi arendatud, võttes arvesse inimkeha eripärasid. Klientide tagasiside ja aastatepikkuse arendustöö tulemusena on tänapäeva massaažitoolid täielikult võrreldavad käsimassaažiga.

Massažitooli rentimine oma töökollektiivi heaks on soodne ja suurepärane võimalus aitamaks tõsta töötajate organismi vastupanuvõimet.

Vaadake lähemalt mida räägib füsioterapeut Lauri Rannama massaažitoolide mõjust inimese tervisele ja heaolule.

Borealis Healthcare on juhtiv massaažitoolide maaletooja Eestis, kes aitab leida sobivaima lahenduse kollektiivi jaoks.

Massaažitoolid Sinu ettevõtte edu heaks: www.massaazitoolid.ee.

Kategooria: Uncategorized |